Szkło oraz usługi szklarskie - Poznań
Szkło to niezwykłe tworzywo, o zastosowaniach którego w gruncie rzeczy niewiele wiemy. Zwykle kojarzymy ten materiał z szybami, oknami czy usługami szklarskimi, ale to mocne zawężena definicja. Szkło stwarza o wiele szersze pole do twórczego popisu.
Przede wszystkim szkło to materiał, któremu można nadać niezwykłą wytrzymałość oraz poddać go różnorodnej obróbce. W zakładzie Con-Vitro w Przeźmierowie (koło Poznania) zamieniamy surowiec szklany w wyjątkowo efektowne elementy architektury wnętrz mieszkań, domów, obiektów publicznych, a także sakralnych. Jednakże podstawą twórczości architektonicznej są umiejętności szklarskie. Zasadniczo usługi szklarskie są częścią, choć nie najbardziej spektakularną, oferty naszej firmy. Przycinanie, polerowanie, hartowanie, laminowanie, piaskowanie czy nawiercanie oraz innego rodzaju obróbka szkła są wymagane do dalszych bardziej złożonych prac.

Piaskowanie, hartowanie i wiele innych
Efekt jaki wywołują wnętrza wypełnione architekturą szklaną to połączenie wizji projektanta, wiedzy inżynierskiej i precyzyjnego wykonania. Z tafli szklanych poddanych odpowiedniej obróbce powstają elementy, z których budowane są ściany, balustrady, meble, podłogi i stopnie schodów. Każde zlecenie bazuje na stworzonym wcześniej projekcie. Pamiętajmy, że każda część architektury musi spełniać określone wymogi pod względem wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Dlatego w naszej ofercie posiadamy szkło hartowane, które idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest zwiększona wytrzymałość. Budowa i obróbka szkła – tak jak i w przypadku innych surowców – podlega prawom fizyki. Podejmujemy się także m.in. piaskowania szkła, czyli zdobienia jedną z najstarszych i wciąż najbardziej popularnych metod.

Kompleksowe usługi szklarskie
Oferujemy cięcie szkła, szlifowanie, hartowanie, laminowanie jak również gotowe produkty ze szkła. Wykonujemy drzwi i ścianki całoszklane, szklane balustrady, schody i podesty oraz daszki. Jeśli nie możesz znaleźć w sklepach odpowiedniego akwarium lub terrarium albo szukasz niestandardowych wymiarów – skontaktuj się z naszą firmą. Jesteśmy w stanie sprostać każdym, nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom (jeśli tylko ich realizacja będzie możliwa pod względem technicznym).
W zakresie usług szklarskich oferujemy wykonanie solidnych gablot oraz witryn szklanych, dzięki którym Twoje wnętrza będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Niebanalny charakter, możesz nadać Twoim pomieszczeniom poprzez specjalnie zaprojektowane dla Ciebie lustro.

Zapraszamy do obejrzenia dotychczasowych realizacji, również tych w obiektach sakralnych, oraz do kontaktu (telefonicznego, mailowego bądź osobistego).
Con-Vitro – precyzyjna obróbka szkła (m.in. piaskowanie i hartowanie).

     FIRMA PRODUKTY REALIZACJE PARTNERZY KONTAKT CON-VITRO Maciej Laskowski
62-081 Przeźmierowo
ul.Wysogotowska 83A
tel/fax: 501 578 007
tel/fax: 61 814 25 82
e-mail: biuro@convitro.com.pl
www.convitro.com.pl